Často kladené otázky


Často kladené otázky (FAQ)

 

Ponúkame vám niekoľko odpovedí na často kladené otázky našich klientov, s ktorými sa stretávame pred návštevou nášho pracoviska.
Veríme, že vám naše odpovede pomôžu odstrániť obavy.
V prípade ďalších otázok nás prosím neváhajte kontaktovať.

                                                                                     Radi vám odpovieme.


Potrebujem odporúčanie od môjho lekára ?
Na liečbu v našom zariadení nepotrebujete odporúčanie lekára. Stačí sa objednať.

Aké lekárske nálezy môžu byť nápomocné ?
Pomôcť môžu lekárske správy a výsledky vyšetrení ako sú napríklad RTG, CT, MR snímky alebo ich popis. Ak ste navštívili lekára z odboru neurológia, ortopédia, reumatológia prineste ich nález.

Čo si mám obliecť ?
Dôležité je, aby ste sa cítili pohodlne. Preto si prineste oblečenie, ktoré nebude obmedzovať pohyb. Vhodné sú tričko a krátke nohavice.

Môže so mnou prísť príbuzný alebo priateľ ?
Áno, ak si to prajete. Počas vyšetrenie aj terapie môže byť prítomný vám blízky človek.

Budem sa musieť zobliecť ?
Záleží od oblasti vášho tela, ktorá si vyžaduje terapiu. Fyzioterapeut pri vyšetrení potrebuje vizuálne zhodnotiť stav a pozíciu minimálne najbližších pletencov k postihnutému miestu. (napr.: dolná končatina – panva a driek, horná končatina – krčná a hrudná chrbtica ). Preto je potrebné počítať s tým, že budete vyzvaní aby ste si zobliekli odev. Samozrejmosťou je maximálna slušnosť, profesionalita a diskrétnosť.

Je liečba u fyzioterapeuta bolestivá ?
Väčšinou sú využívané jemné postupy, ktoré nespôsobujú diskomfort. Ak si váš stav vyžiada činnosti v bolestivých oblastiach tela, fyzioterapeut vás o tom bude vopred informovať a vykoná činnosť tak jemne, ako to je možné.

Akým spôsobom sa terapia hradí ?
Aby sme mohli poskytnúť vysoký štandard starostlivosti každému klientovi, je naše zdravotnícke zariadenie nezávislé na zdravotných poisťovniach. Klient si terapiu hradí podľa platného cenníka.