Športová elita v našej starostlivosti


Športová elita predstavuje vrchol umenia fyzioterapie v starostlivosti a náročnosti. Treba sa prispôsobiť potrebám športovca a špecifikám jeho športu. Tu neplatia normy, dogmy ani slovo “nedá sa “.

Sme nesmierne hrdí, že naše služby poskytujeme aj elitným športovcom z oblasti atletiky, bojových umení, hokeja, futbalu, tenisu, športovej gymnastiky, či krasokorčuľovania.

Dlhodobo spolupracujeme s ultrabežcami skupiny UltraBoB a horolezcami z Horoklub UMB.

Úloha fyzioterapeuta je náročná najmä z toho pohľadu, že každý športovec má “zabehnuté” pohybové stereotypy dané konkrétnym športom. Konkrétne pohybové stereotypy sú športovo špecifické. Fyzioterapeut musí na základe vyšetrenia veľmi citlivo a umne oddeliť prínosné pohybové stereotypy od patologických. Už počas vstupného vyšetrenia je nesmierne náročné hodnotiť vplyv daných pohybových programov na statiku a biomechaniku ľudského tela. Fyzioterapeut musí mať ( prípadne doštudovať ) základné pohybové programy pre daný šport. Hodnotenie len na základe štandardných kritérií môže športovcovi dokonca ublížiť !!!
U nás je dôležitá tiež komunikácia s trénerom športovca. Vzájomnou komunikáciou sme už neraz našli veľmi zaujímavé riešenia.